Adres strony: http://bip.dlugosiodlo.pl/informacje.php?id=221

Data i godzina wydruku: | 2026-06-11 | 22:25:25 |

Herb Gminy DługosiodłoBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ URZĘDU GMINY DŁUGOSIODŁO

INFORMACJE

Informacja o kontrolach szamb i przydomowych oczyszczalni

Dodano: 11 czerwca 2026 r. - godz. 09:52

Informacja o kontroli częstotliwości opróżniania zbiorników bezodpływowych (szamb)
oraz osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków

W bieżącym roku 2026 pracownicy Urzędu Gminy Długosiodle działając na podstawie Zarządzenia Wójta Długosiodło nr 0050.73.2026 z dnia 09.06.2026 r., przeprowadzą kontrolę w zakresie częstotliwości opróżniania zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach położonych na terenie Gminy Długosiodło.

Kontrola odbędzie się na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2026 r. poz. 662), art. 6 ust. 5a, ust. 5aa oraz art. 9u ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 733) oraz art. 379 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska (Dz.U. z 2025 r. poz. 647 ze zm.).

Kontrola obejmie weryfikacje:

  • posiadania umowy na wywóz nieczystości ciekłych,
  • dowodów uiszczania opłat za wywóz nieczystości ciekłych,
  • częstotliwości opróżniania w/w zbiorników.

Kontrole będą polegały na wezwaniu właściciela do Urzędu Gminy w Długosiodle celem przedłożenia zawartej umowy z przedsiębiorcą oraz okazaniu dowodów potwierdzających uiszczanie opłat za tę usługę. Prowadzone mogą też być kontrole w terenie, podczas których właściciel zobowiązany jest do przedłożenia powyższych dokumentów osobie kontrolującej. Należy pamiętać, że posiadane rachunki musza potwierdzać regularność wywozu.

Prosimy Państwa o współpracę i udostępnienie niezbędnych dokumentów będących przedmiotem kontroli. Osoby, które nie mają jeszcze podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych (szamb) i przydomowych oczyszczalni ścieków powinny to uczynić niezwłocznie.

LISTA ZAŁĄCZNIKÓW DO POBRANIA (LICZBA PLIKÓW: 1)

  • Nazwa załącznika (link do pobrania)
  • Pobrano
  • Zaimportował
  • Data i czas
  • Zarządzenie Nr 0050.73.2026 Wójta Gminy Długosiodło z dnia 9 czerwca 2026 r. w sprawie przeprowadzania kontroli zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Długosiodło

    Rozmiar: 76.54 KB

  • 4
  • Radosław Michalak
  • 2026-06-11 09:54:31
i
Informacja w sprawie plików dodanych jako załączniki:
Wszystkie dokumenty publikowane w biuletynie w formie załączników mają format zatwierdzony w "Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych". W przypadku problemów z otwarciem pobranych plików, w artykule "Oprogramowanie do obsługi załączników" publikujemy listę przykładowego oprogramowania obsługującego udostępniane dokumenty.
METRYKA DOKUMENTU
Tytuł:
Informacja o kontrolach szamb i przydomowych oczyszc...
NR ID:
221
Licznik odwiedzin:
14
Wprowadził:
Radosław Michalak
Data i czas wytworzenia:
2026-06-11 09:52:12
Zmodyfikował:
nie modyfikowano
Data i czas ostatniej modyfikacji:
nie modyfikowano